Kuidas sisustada üürikorterit?
Kuigi üürikorterid jagunevad lihtsateks ja luksuslikeks ning väikesteks ja suurteks, kehtivad nende kujundamisel üsna ühtsed reeglid.
Lihtsus loeb
Üürikorter ei ole koht, kus hiilata oma disainioskustega. Kuigi on erandeid, siis enamikele üürnikest sobivad neutraalsed ja lihtsad toonid. Pigem pöörake rõhku kvaliteedile.
Eelistatud on heledad seinad, millele sekundeerib helepruun parkett. Ka vannituba võiks olla lahendatud helgetes toonides. Skandinaavialikkus on lööv, sest selline lahendus toimib efektselt nii iseseisvalt kui ka üürniku poolt lisatava erilisema mööbli ja kardinatega.
Kindlasti võiksite arvestada, et kogu siseviimistlus oleks kergesti puhastatav.
Mööblit ei pea olema liiga palju
Mööbli olulisus üürikorteris sõltub paljuski elamu asukohast ning korteri üldpinnast. Kui korter asub Tallinna kesklinnas, kus liigub enam välismaalasi, siis peaks see olema täielikult sisustatud. Äärelinnades võib mööblit ka vähem olla, sest päris paljudel peredel on enda mööbel, mida soovitakse kasutada. Küll aga peab alati olema paigaldatud köögimööbel koos elementaarse tehnikaga.
Väiksemates korterites võiks kasutada funktsionaalset mööblit. Näitekst ühetoaliste puhul võiks kasutada lahtikäivat diivanit ning kui võimalik, siis suuremat garderoobi või kappi, kuhu paigutada asju.
Lisaväärtused toovad üürilise kiiremini
Kui korter on mõeldud pigem nooremale sihtgruppile, siis võiks see olla varustatud ka sööginõude, pottide ja pannidega. See lisab korterile väärtust, kui kõik vajalik on juba olemas ning inimene ei pea tegema lisakulutusi sissekolimisel.
Tähelepanu võiks pöörata ka väiksematele detailidele, näiteks lilled, linikud, pleedid ja väiksemad sisustuselemendid, mis loovad hubasema tunde. See loob kodusema õhkkonna ning korter leiab tänu sellele kiiremini üürilised.
Nõud, tekid ja muud lisaväärtused on aga eriti olulised korterite puhul, mida antakse üürile lühiajaliselt.
Kokkuvõtteks
Et teie poolt pakutav üürikorter oleks kinnisvaraturul konkurentsivõimeline, sisustage see lihtsalt, aga kvaliteetselt ning kujundage helgetes ja neutraalsetes toonides. Kindlasti püüdke vältida kriiskavaid toone, raskesti puhastatavaid materjale ning ebaolulisi või kulunud mööblitükke ja tehnikat.
Mariliin Aarend, ELUM kinnisvaramaakler