Your search results

Ostjad soovivad kaasata partneriks kinnisvaramaakleri

Posted by Kätlin Valgmäe on 12/10/2021
0

Tänast turgu iseloomustab endiselt pakkumiste defitsiit ning suur nõudlus. Olukorras, kus turul on pakkumisi vähem kui soovijaid, on enamus ostuhuvilisi otsustanud kaasata oma partneriks kinnisvaramaakleri.

Mis iseloomustab tänast ostuklienti?

Laias laastus jaotaksin ostukliendid kahte gruppi:

  • esimese grupina käsitleksin neid, kes soovivad osta kodu endale (edaspidi: koduotsija) ning
  • teise grupina neid, kes ostavad kinnisvara üüritulu teenimise eesmärgil (edaspidi: investor).

Mõlema grupi profiil on mitmekesine, eesmärk seevastu jällegi erinev. Mõlemad eelistavad säästa niigi hindamatu väärtusega aega, sest ei jõua portaalides olevate pakkumiste jälgimisega sammu pidada. Koduotsijate hulgas valivad paljud endale partneriks kinnisvaramaakleri, kuna tegemist on näiteks esimese kinnisvara ostuga, kogu see protsess tekitab mitmeid küsimusi ja kahtluseid. Aktuaalne on koduotsijate hulgas ka koduvahetuse temaatika, kus soovitakse praegune kodu realiseerida ning uus kodu leida ning see soetada samaaegselt, see tähendab kliendile võimalikult “valutult”.  Kuna tänasel turul kaovad head pakkumised justkui võluväel, siis ei ole harv juhus, kui jäädakse ilma soovitud objektist, olgu see siis ühel või vahel ka mitmel korral – ka see on üheks ajendiks, miks ostukliendid on otsustanud kaasata oma partneriks kinnisvaramaakleri.

Maakleri kaasamise eelised ja väärtused

Esimesena tooksingi kohe välja kindlustunde, kus kogu tehing on juriidilises mõttes korrektne, kus kõik osapoolte vahelised kokkulepped sõlmitakse kirjalikult ning fikseeritakse kirjalikult ka objekti eripärad ning puudused. Seda kõike tehakse selleks, et lepingu osapooli kaitsta. Tuleb nii-öelda eos elimineerida võimalike möödarääkimiste ja nõuete tekkimise võimalusi. Maakler on ostukliendile abiks ka hinnaläbirääkimistel, sest ta oskab näha objekti neutraalsena ning välja tuua argumenteeritud fakte, nii plusse kui miinuseid. Maakler on kliendile suurepärane abiline ka seetõttu, et temani jõuavad sageli kinnisvara pakkumised, mida avalikult veel ei pakuta. Maakler teab, mis dokumente on vaja ostjatele küsida/näidata, kontrollib registreid ja on teadlik sellest, millisest asutusest/veebikeskkonnast, milliseid dokumente on võimalik leida. 

Olulist rolli mängib maakler selles protsessis ka oma kontaktvõrgustikuga. See tähendab, et omab häid koostööpartnereid notarite ja kinnisvarahindajate seas ning teeb igapäevaselt koostööd pankadega. Ta suunab kliendid panka, aitab organiseerida tehingu toimumise ajad ning aitab vajadusel kinnisvarahindajate kontaktidega. Maakler oskab selgitada klientidele turusituatsiooni ning anda selle baasil infot, kas tegu on hea investeeringuga, milline on nõudluse ja pakkumise seis, milline on objekti reaalne turuhind ning millised võiksid olla tulevikuprognoosid. Samuti on maakler kursis olemasolevate detailplaneeringutega, näiteks sellega, kas kõrvalkinnistule on plaanis ehitada hooneid, mis võivad varjutada akendest avanevaid vaateid. 

Kui inimene soovib osta kinnisvara eesmärgiga see üürile anda, oskab maakler selles valdkonnas aidata ja nõu anda. Maakler on kursis sellega, mida üürnikud hindavad ja milliseid piirkondi eelistavad, milline peaks olema sisustus ning maakler kontrollib ka üürnike tausta. Sobiva üürniku leidmisel aitab koostada hetkel kehtivale seadusandlusele vastava üürilepingu ning teab, kuidas ja millal üürilepinguid lõpetada ning millal või kus, mis dokumente on vaja allkirjastada.

Kokkuvõtteks

Mul on olnud suur au abistada mitmeid ostukliente tänasel pöörasel kinnisvaraturul. Iga protsess on olnud väga omanäoline. Eriliselt meeldejääv on see rõõm, kui kui näed oma kliendi silmis “sädet”, mille tekitab sinna uue kodu õnnelikuks omanikuks saamine… see on eriline tunne!  Seega kui ka Sina mõtled kinnisvara ostmise ja üürimise peale, siis võta julgelt ühendust. Lepime kokku aja ja teeme esimese kohtumise juba kohvitasside taga.

Kätlin Valgmäe, ELUM kinnisvaramaakler

Compare Listings