Your search results

Sisustus kui üürikorteri müügivõti: millest lähtuda? 

Kristi Djomin Kinnisvaramaakler
Posted by Kristi Djomin on 17/11/2022
0

Üürikorter ei ole vaid neli seina ja katus, vaid kodu, kus üürnik soovib end mugavalt tunda. ELUM Kinnisvaramaakler Kristi Djomin jagab soovitusi, kuidas läbimõeldud sisustuse abil korteri väärtust tõsta ja head üürnikud leida.  

Maakleri sõnul leidub kinnisvaraturul palju objekte, mis uusi sisustuselemente ei vajagi ja tehingu lihtsustamiseks piisab vaid seinte valge värviga värskendamisest. Samas soovitas ta kindlasti hoiduda tarbetute esemete kokkuostmisest lootuses, et need üüripinna väärtust tõstavad. “Üürikorteri sisustamisel kehtib rusikareegel “vähem on rohkem”. Ei tasu osta kokku asju, mis omavahel kokku ei sobi ja lisaväärtust ei loo. Tihti investeeritakse mööblisse, kuid see ei pruugi end alati ära tasuda.”  

Kuidas üürikorterit targalt sisustada? 

Djomini sõnul sõltub üürikorteri sisustamisel palju sellest, kas tegu on järelturu pakkumise või uue korteriga. “Vanemate korterite puhul on sageli mõistlikum üleliigne ja väsinud mööbel välja viia ning pakkuda tühja ja puhast korterit. Võimalusel tasub asemele soetada kvaliteetne ja vastupidav mööbel, mis omakorda korteri väärtust tõstab. Vanad esemed võivad hakata ostuotsust segama isegi siis, kui need on tegelikult lihtsasti eemaldatavad ja korteri väärtus on nendetagi korralik,” tõdes ta. 

Vanad esemed ei ole aga alati halb idee. Viimaste aastate kasvav trend peitub taaskasutuses, mille abil õnnestub säästa raha ja leida samas unikaalseid sisustuselemente. “Tegu on igati jätkusuutliku lähenemisega, kuid teise ringi esemeid tuleb osata restaureerida ja tänapäevaseks kohandada, et need sobituks kokku interjööri tervikpildiga”. 

Sisutuseksperdi kaasamise vajalikkus sõltub maakleri silmis eelkõige sellest, kui palju leidub omanikul endal sisekujundaja soont. “Kui on kõhklusi, tasub esmalt nõu pidada maakleriga, kes oskab vajadust hinnata. Üks on aga kindel – sisekujundaja palkamine halba ei tee. Tihti tuuakse ka müügikuulutuses välja, kui korteri on sisustanud sisekujundaja – see annab kindlasti tugeva lisaväärtuse.” 

Millised tegurid võivad sisekujunduse valikul rolli mängida?   

Sisekujunduslikke valikuid tehes hakkavad kinnisvaramaakleri sõnul rolli mängima mitmed erinevad tegurid. “Kui korter soetatakse üürile andmise eesmärgiga, tasub sisustamisel lähtuda üürniku elustiilist ja üldisest vastupidavusest. Nii väldite pidevat asjade parandamise või välja vahetamise tarvidust. Mõtle iseenda vajadustele ja sellest tulenevalt sisusta ka korter! Uisapäisa ja emotsioonide ajel tehtud otsuste arvelt õnnestub säästa päris palju raha.”  

Läbimõeldud ja kvaliteetne sisustus tõstab kahtlemata üürikorteri väärtust. Küll aga võib valesti valitud mööbel muuta kalli korteri hoopis odavapoolseks. “Sisustuse puhul on oluline märksõna mugavus. Tegu võib olla asjadega, mida inimene ei oskaks ehk tahtagi, kuid mis kindlasti tõstavad korteri väärtust. Üürikorteri puhul on kindlasti oluline, et seda pakutaks kohe täissisustuses, sest nii saab potentsiaalne üürnik parema ülevaate ja üüripinnale tullakse harva oma mööbliga.” 

Väiksemate korterite puhul tuletab Djomin aga ostuargumendina meelde nutikalt sisustamist. Lihtne näide: et oleks ära kasutatud kõik voodi- ja diivanialused pinnad ning leiduks garderoobipinda, kus asju hoiustada. Samamoodi on oluline tagada kuivatiga pesumasina olemasolu, sest piiratud ruumiga korteris puudub parem võimalus pesu kuivatamiseks. 

Milliste üürikorterite vastu on kõige suurem huvi?   

“Omanäoliste lahendustega ja valgusküllased kodud kaovad kinnisvaraturult kiirelt, vanema sisustusega paneelmajade korterid pigem aeglasemalt. Suur huvi valitseb ka näiteks neljatoaliste korterite vastu – need jõuavad üldjuhul turul olla väga lühikese aja. Laiemalt üldistades võib öelda, et selgelt kõrgem nõudlus valitseb korterite vastu, mida on loodud oma kodu, mitte üürikorterina. Ehk: sisuta korter nii, et sooviksid seal ka ise elada.”  

Kinnisvaramaakleri sõnul on üldjuhul targem minna heas mõttes lihtsamat ja praktilisemat teed, valides korterisse suuremat tarbijaskonda kõnetavad esemed. “Paljud otsivad neutraalset kodu, mida soovi korral oma äranägemise järgi muuta. Kirju tapeet, antiikesemed või sünge sisustus võivad huvilist ehmatada ja liigse isikupärasuse puhul võib olla raskem leida ka sobivat üürnikku.” 

Lõppude lõpuks on siiski omaniku enda otsustada, kuidas korter sisustada, maakler oskab talle sel teekonnal anda kasulikku nõu. “Kindlasti ei ole võimalik tüüpsoovitusi laiendada kõigile korteritele. Iga kodu on unikaalne! Küll aga on sama kindel, et kliendi silm on kuningas. Elu on näidanud, et üürnikes huvi äratamiseks piisab sageli just väikestest detailidest ja hästi valitud sisutuselementidest,” nentis Djomin.  

   

 Loe veel: 6 nõuannet, mis aitavad kinnisvara väärtust tõsta

Loe veel: Kuidas anda korter üürile? Pane oma korter valmis

 

Compare Listings